Autorka

Świeżo upieczona studentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych w Poznaniu, lubiąca dobre książki, kuchnię wegetariańską, Tracy Chapman i fotografię analogową. Korektor i autorka newsów i inspiracji w serwisie MotionFreaks.pl. Pomysł założenia tego bloga zrodził się pod wpływem prometejskiego pragnienia niesienia pomocy ludziom zagubionym w informacjach dotyczących studiów na tym enigmatycznym kierunku. Informacje o MISH UAM postanowiłam uzupełnić innymi treściami, to rozrywkowymi, to kulturalnymi, to gastronomicznymi (kto nie pracuje, niech nie je, a kto pracuje, niech je dobrze). Poniżej więcej informacji o kategoriach wpisów.

 

Na blogu znajdziesz:

 

Lifestyle shit, czyli zakamarki życia

Ten dział, gdyby mój blog był call center, nazwałabym projektem ogólnym – tu będę zamieszczać recenzje, relacje z wydarzeń, ale i własne przemyślenia o różnej tematyce i smętne kawałki o tym, dlaczego czegoś nie lubię albo coś lubię. Mocno lajfstajlowe opowieści konsumenta.

 

Blaski i cienie studiów międzywydziałowych

Jako że MISH jest kierunkiem niewielkim, często bywają problemy ze znalezieniem rzeczowych informacji o kierunku, jak i opinii studiujących. Ogólnopolskie forum kolegium śpi, zatem praktyczne info się przyda. Zapraszam do lektury wszystkich współstudiujących oraz tych, którzy zastanawiają się nad wyborem tego kierunku. Warto!

 

Wegetarianizm na studencką kieszeń

Bycie wege nie musi być drogie. Jeśli zastanawiasz się, jak bez parówek przetrwać 5 lat studiów – na moim blogu znajdziesz przepisy wegetariańskie na szybki i tani obiad. I nie tylko na obiad. W klarownej formie przedstawiam nie tylko składniki i sposób wykonania, ale i staram się w przybliżeniu określić czas przygotowania danej potrawy. W dodatku, zazwyczaj zamieszczam informację, jak bardzo można zmodyfikować ten przepis, co odjąć, co dodać, co zamienić. Jak najmniej brudnych naczyń i wychodzenia na zakupy!


Obiad wegetariański za 5 zł

W dziale Gastro króluje Rita V – fikcyjna retro wegetarianka z prawdziwie ekonomicznym podejściem do sprawy. W cyklu Obiad za jeden uśmiech, którego jest twarzą znajdziecie praktyczne porady, jak nie zbankrutować organizując sobie pełnowartościową dietę jarską, co i ile jeść, żeby nie nabawić się problemów zdrowotnych, proste przepisy na obiad za 5 złotych i mnóstwo przydatnych informacji.

 

 

Ładne obrazki i filmy, czyli inspiruj się

Każdy ma czasem potrzebę marnowania czasu – u mnie możesz zmarnować go, oglądając ładne rzeczy. Koniec z tumblrem i zupą, czas na obrazy, zdjęcia, filmy, muzykę, która podoba się autorce StyleLife.pl.

 

Moje zdjęcia – amatorszczyzna z sercem

Kiedy kilka lat temu tato przekazał mi swojego Zenita 12xp, nie zważając na ceny filmów do aparatu zaczęłam pstrykać, pstrykać, pstrykać, zabierać na spacery Olę  i jeszcze więcej pstrykać. Na kolorowo i czarno-biało. Choć analogowa faza straciła na intensywności, na blogu publikuję też część zdjęć swojego autorstwa i wątpliwej wartości artystycznej.